Uus aasta algab 15-kraadise pakasega

Käre pakane

FOTO: Elmo Riig / Sakala

Ilmateenistuse andmetel läheb ilm sellel nädalal märgatavalt külmemaks ning uue aasta alguses langeb õhutemperatuur alla 15 miinuskraadi.

Teisipäevaks kõrgrõhkkond tugevneb. Ilm on sajuta ja rahulik. Õhutemperatuur on sisemaal -2 kuni -7 kraadi, kui taevas kohati selgemaks tõmbub ja siis võib kolm-neli kraadi madalamale langeda. Päeval on õhutemperatuur -1 kuni -5 kraadi, meretuulega rannikul jääb temperatuur ööpäevaringselt 0 kuni -2 kraadi piiresse.

Kolmapäeval ja neljapäeval on kõrgrõhkkond Eesti vahetus läheduses. Ilm on sajuta ja laialdaselt selge taevaga. Tuul on nõrk, vaid neljapäeva päeval muutub saartel kagu- ja lõunatuul tuntavamaks. Õhutemperatuur öösel -6 kuni -11 kraadi, kohati võib külm paar-kolm kraadi krõbedam olla. Päeval on külma -2 kuni -6 kraadi, meretuulega rannikul 0 kuni -2 kraadi.

Reedel, uue aasta esimesel päeval, püsib Eesti kohal kõrgrõhkkonna serv ja ilm on sajuta. Kuid Skandinaavia kohale laieneva madalrõhkkonna survel on kagutuul veidi tugevam. Õhutemperatuur on uusaasta ööl -6 kuni -11, päeval -3 kuni -7 kraadi.

Laupäeval muutub kõrgrõhkkond Venemaa põhjaalade kohal võimsamaks ja selle serva mööda kandub idakaarest külma arktilist õhku Eestisse ning külm muutub krõbedamaks. Õhutemperatuur on öösel -7 kuni -12, kohati võib temperatuur -15 kraadini langeda. Päeval on külma -5 kuni -10 kraadi. Ilm on sajuta ning mõõduka ida- ja kagutuulega.

Pühapäeval ja esmaspäeval püsib külma kõrgrõhkkonna serv Eesti kohal. Ilm on sajuta. Puhub mõõdukas ida- ja kagutuul. Öine õhutemperatuur sõltub väga suurel määral pilvkattest. Pilvisema taeva korral jääb temperatuurifoon öösel -7 kuni -12 kraadi piiresse, selgema ööga langeb temperatuur alla -15 kraadi. Päeval on külma -6 kuni -11 kraadi.

Tagasi üles