Lörts ja lumi tulevad vaid nädalavahetuseks

Alanud nädal toob lume- ja lörtisaju.

FOTO: SCANPIX

Nädalavahetusel läheb jahedaks ning võib sadada lörtsi ja lundki, kuid uus nädal toob taas soojemad kraadid.

Viimasel ajal oleme saanud suhteliselt vihmase ja tuulise sügisilma osaliseks ning õhutemperatuur on hellitanud meid enamasti soojakraadidega. Lähipäevadel võib juba tuttavaks saanud stsenaarium muutuda ja oodata on külalisesinejaid, kirjutab ilmateenistuse sünoptik Maile Meius nädala ilmaprognoosis.

Tänane päev möödub sajuta, kuid tuul saab hoogu juurde ja annab nii märku uuest lähenevast madalrõhkkonnast. Õhutemperatuur tõuseb juba üsna tavapäraseks saanud näitudeni ehk 5-9 kraadi piiresse.

Nädalavahetusel liigub tsüklon aeglaselt üle Eesti itta ja avab põhjakaarde pöörduva tuulega uksed Soomes varitsevale külmale. Õhutemperatuur hakkab langema ja juba laupäeva õhtul võib mõnel pool vihma sekka lörtsi tulla.

Pühapäeval on lörtsi ja lume võimalus veelgi suurem ja seetõttu tuleks teedel liigeldes end kiiresti talvisele režiimile ümber häälestada. Seda kõike selleks, et mitte langeda salakavala libeduse lõksu ja vältida pöördumatuid tagajärgi.

Järgmisel nädalal lülitatakse alates teisipäevast soojapuhurid uuesti tööle. Seetõttu tulevad sajud taas valdavalt vihmana, tuul pakatab energiast ja termomeetrinäidud lukustuvad mitmel pool Eestis plusspoolele.

Reedel on meil pilves selgimistega ilm, hommikul sajab Ida-Eestis kohati vihma, kuid päev tuleb olulise sajuta. Õhtul saartelt alates pilvisus tiheneb ja hakkab vihma sadama. Hommikul on paiguti udu. Õhutemperatuur on 4-9 kraadi.

Laupäeva öösel laieneb saartelt algav vihmasadu üle Eesti. Päeval on pilves ilm. Enamasti mandril sajab vihma, õhtul kohati ka lörtsi. Sadu on paiguti tugev. Õhutemperatuur jääb nii öösel kui päeval 2-7 kraadi vahele.

Pühapäeva ööselgi sajab ajuti vihma ja lörtsi. Õhutemperatuur on -2..+3, saartel ja kohati rannikul kuni +5  kraadi. Päeval on pilves ilm, ajuti sajab vihma ja lörtsi, õhtul mandril ka lund. Puhub peamiselt põhjakaare tuul 1-7 m/s. Õhutemperatuur on 1..4, saartel kohati 7 kraadi.

Ka esmaspäeva öösel sajab kohati lörtsi ja lund. Õhutemperatuur on -4..+3 kraadi. Päeval on pilves selgimistega ilm, kuid kohati sajab lörtsi ja lund. Õhutemperatuur on 0..+4°C.

Tagasi üles