Homsest on siseveekogude jääle minek keelatud

Tiina Kaukvere
, Eesti uudiste päevatoimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Tartus vajusid Eedeni taga läbi Anne kanali jää kaks TÜ teadlast.
Tartus vajusid Eedeni taga läbi Anne kanali jää kaks TÜ teadlast. Foto: Margus Ansu

Homsest, 14. märtsist on päästeameti peadirektori käskkirjaga keelatud minna siseveekogude jääle. Soojad talveilmad on muutnud üle Eesti veekogude jää nõrgaks ja liikumise sellel eluohtlikuks.

Päästeameti ennetustöö osakonna juhataja Indrek Ints tuletab meelde, et nõrk jää ei kanna inimest. «Kahjuks on pidanud tänavu tõdema ka mitmed inimesed ise, et nõrk jää neid ei kanna ning koos päästjate abiga on ära hoitud halvim. Alles paar päeva tagasi vajusid kaks noort inimest Tartus Anne kanalis läbi jää ja vajasid päästjate abi. Praeguste soojemate ilmadega tuleb arvestada, et jääolud muutuvad väga kiiresti,» rääkis Ints.

Päästjad paluvad kehtestatud keeldu suhtuda täie tõsidusega.

Läheneva koolivaheaja saabudes paneb päästeamet südamele, et täiskasvanud hoiaksid lastel veekogude juures silm peal ja keelaksid neil jääle minna, sest lapsed ei oska veel iseseisvalt kõiki ohte tunnetada. Kalameestele tuletatakse meelde, et ükski kala ei ole seda väärt, et jätta veekogusse oma elu. Tuleb oodata, kuni jää on lõplikult sulanud, et siis juba paadiga veele minna, teatas päästeamet.

Jäisesse vette sattunud inimese uppumise põhjus pole vähene ujumisoskus, vaid just külm vesi, mis tegutsemisvõime halvab. Neljakraadisesse vette kukkudes kaotab täiskasvanu teadvuse minutitega, laps veelgi kiiremini.

Tagasi üles