N, 8.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Vilsandi rahvuspargis on hülgeuputus

Merike Teder
, reporter
Vilsandi rahvuspargis on hülgeuputus
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Veest välja vaatav pikakoonuline hüljes meenutab kõrvadeta koera. Need sajad meres mõnulevad hallhülged jäid pildile tänavu mais Saaremaa lõunarannikul.
Veest välja vaatav pikakoonuline hüljes meenutab kõrvadeta koera. Need sajad meres mõnulevad hallhülged jäid pildile tänavu mais Saaremaa lõunarannikul. Foto: Ivar Jüssi

Vilsandi rahvuspargi hallhüljeste seirekaamera näitab otsepilti kümnetest ja kümnetest imetajatest vee ääres. Hallhülged on jää ootuses Innarahul, et valmistuda detsembris algavaks poegimiseks. 

Vilsandi rahvuspargi keskuse, Loona mõisa tegevjuht Maarika Toomel rääkis Meie Maale, et tegemist on tavalise nähtusega ja midagi erakordset selles ei ole. «Kui parasjagu jääd ei ole, poegivad hallhülged Innarahul ja seal on kõige suurem tõenäosus neid näha,» vihjas juba 7–8 aastat hülgematku korraldanud naine. 

Poegimiseks on küll veel veidi vara, ent imetajaid see ei heiduta ja Innarahul käiakse mõnusasti veest väljas lesimas.

Poegimisperiood algab Toomeli sõnul hallhüljestel pimedal ajal detsembri lõpust, kuid juba jaanuari keskelt kuni märtsi lõpuni on hästi näha hülgeperesid lisa saamas.

Vaata hülgekaamerat siit.

Märksõnad
Tagasi üles