Ilmajaam hoiatab intensiivse ultraviolettkiirguse eest

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Kadri Ratt
Copy
Pikemale rannatuurile peaks kaasa võtma kaitsekreemi, päikeseprillid ja ka päikesevarju. Lauspäike teeb liiga nii nahale kui ka organismile üldiselt.
Pikemale rannatuurile peaks kaasa võtma kaitsekreemi, päikeseprillid ja ka päikesevarju. Lauspäike teeb liiga nii nahale kui ka organismile üldiselt. Foto: Urmas Luik / Pärnu Postimees

Eesti Meteoroloogia ja Hüdroloogia Instituudi (EMHI) kinnitusel on ultraviolettkiirguse näitajad pärast möödunud vihmahoogusid taas kõrgele tõusnud, millega peaksid arvestama kõik rannas puhkajad.

Kuigi selle suve kõrgeimad ultraviolettkiirguse näitajad (UV indeks 7,8) on EMHI esindaja sõnul olnud seni juuni keskel, tundus kuumalaine ajal paljudele, et kõrge õhutemperatuuri tõttu võis kiirgus olla eriti terav, kuigi tegelikult püsisid UV indeksid 6 ja 7 vahel.

Viimaste vihmahoogude ajal aga nö «pesti» atmosfäär tolmust puhtaks ning kiirgusnäitajad on tõusnud taas kõrgele, mistõttu hoiatab EMHI päikese võtmisega liialdamise eest ja tuletab meelde, et rannas võivad UV kiirguse näitajad olla veelgi kõrgemad Tartu-Tõravere ilmajaamas mõõdetuist.

Terviseamet tuletab meelde, et päikesest tulenev UV-B kiirgus põhjustab päikesepõletust ja UV-A kiirgus enneaegset naha vananemist ning immuunsüsteemiprobleeme. Mõlemad kiirgused suurendavad nahavähki haigestumise riski. Päikesekaitse tooteid kasutades tuleb veenduda, et need pakuks kaitset nii UV-a kui ka UV-B kiirguse vastu.

Tagasi üles