Rannavalve: merevesi pole kõigile ohutuks suplemiseks veel piisavalt soe

Rannavalve.

FOTO: Urmas Luik.

Homme oma 13. tööhooaega alustava G4S rannavalve teatel pole merevesi kõigile ohutuks suplemiseks veel piisavalt soe, kuid siseveekogud on ilusa ilma jätkudes peagi supluskõlbulikud.

«Kuigi päike käib juba kõrgelt ja kütab mõnel päeval õhu üpriski soojaks, oli veetemperatuur Tallinna randades täna  keskpäeval vaid 11-12 kraadi – see on sobilik vast talisuplusega karastunud veesõpradele, kuid enamikule inimestest võib see tervisele ohuks kujuneda,» ütles G4S rannavalve projektijuht Henry Seemel.

Märgatavalt soojem on vesi siseveekogudes. Anne kanalis mõõdeti täna keskpäeval 17 soojakraadi, umbes sama palju näitab kraadiklaas veesooja ka Lõuna-Eesti järvedes. Emajõe vesi on mõne kraadi võrra külmem.

Kuigi külm vesi hoiab vettemineku kiusatuse reeglina eemal, palub G4S rannavalve karastust ihkavatel suplushuvilistel kindlasti vaadata, mis värvi signaallipp rannas lehvib ja uurida rannavalve stendilt infot veetemperatuuri kohta.

Punane lipp heisatakse randa, kui suplemine on ohtlik kõigile. Veetemperatuur on sel juhul alla 16 kraadi, võib puhuda tugev tuul ja lained on kõrged. Samuti heisatakse punane lipp keskkonnareostuse või mõne muu ohu puhul.

Kollane lipp teatab, et suplemine on ohtlik lastele, eakatele ja kehvadele ujujatele, kuna veetemperatuur 16 – 18 kraadi vahel ja ilmastikutingimused on muutlikud. Rannas lehviv roheline lipp märgib, et veetemperatuur üle on 18 kraadi, ilmastikutingimused head ja suplemine on kõigile ohutu.

Tallinnas on punavalgetes vormides G4Si rannavalvurid suplejate ohutuse järele valvamas Pirita, Stroomi, Kakumäe, Pikakari ja Harku järve rannas 1. juunist 31. augustini tööpäeviti kella 9-20 ning laupäeviti ja pühapäeviti kella 9-21.

Tartus Anne kanali ääres, Emajõe vabaujulas ja Emajõe linnaujulas on G4Si rannavalvurid ametis 1. juunist 31. augustini iga päev kella 11-21.

Pühajärve rannas töötab professionaalne rannavalve 1. juunist 31. augustini iga päev kella 11-21. Elva Verevi rannas on 1. juunist 31. juulini rannavalve tööaeg kella 12-20 ja 1.-31. augustini kella 12-19.

Lõuna- ja Kesk-Eesti piirkonnas osutab G4S sel suvel rannavalveteenust veel Paides ja Türi tehisjärve rannas. Türi vallavalitsuse tellimusel hoolitseb G4S rannakülastajate turvalisuse eest 10. juunist kuni 10. augustini kella 12-18.

Algul rahapuudusel rannavalveteenusest loobuda plaaninud Paide linn otsustas siiski professionaalse rannavalve kasuks, ning Eestimaa südames on G4S suplejate eest valvel 26. juunist 15. augustini kella 12-18.

Narva jõe äärses Joaoru rannas on rannavalve 1. juunist 31. augustini tööpäevadel kella 11-19 ja L,P lk 11-20.

Haapsalu Paralepa rannas valvavad G4Si rannavalvurid suviti 1. juunist kuni 15. septembrini iga päev kella 10.00 kuni 20.00. Vasikaholmi rannas tellib Haapsalu linn G4Silt rannavalve patrullteenust igapäevaselt neljal korral (kell 10.00, 12.00, 15.00, 20.00). Lisaks reageerib G4S Vasikaholmi rannast tulevatele väljakutsetele.

Tagasi üles