Kallis tõi näite, et ka Siberis, mis pole meist väga kaugel, on mõõdetud vähemalt kahel korral ametlikku külmarekordit -68 kraadi. «Antarktise jääkupli peal langeb temperatuur juba kõrguse tõttu, lisaks on seal vähe pilvi, külm antitsüklon püsib kaua, siis temperatuur muudkui langeb ja langeb.»
Kallise sõnul arvatakse, et on võimalik mõõta siiski veel madalamat temperatuuri – näiteks avasid hiinlased jaama nimega Kunlun, mis asub eelmise külmarekordi mõõtnud Vostoki uurimisjaamast 600 meetrit kõrgemal. «Seal arvatakse, et temperatuur võib langeda isegi -102 kraadini. See on juba tõesti selline temperatuur, kus inimene võib ilma soojendusaparaatideta hingata vaid paar minutit.»
Inimene talub sellist külma Kallise sõnul küll. «Isegi Eesti mehed on talunud -85 kraadist külma. Seljas peab olema väga palju riideid, väga lühiajaliselt saavad ilma maskideta välistingimustes olla. Kui veel tuul ka on, siis õige põrgu lahti.»
Kliima soojenemine Kallise sõnul külmarekorditele Antarktises mõju ei avalda. «Need temperatuurid, mis seal, pole arvatavasti sugugi mõjutatud kliima muutumisest, seal sõltub lihtsalt sellest, kuidas mõnel aastal antitsüklon välja kujuneb,» rääkis klimatoloog.
Kliima muutumine mõjutab rohkem mandri äärealasid, näiteks on jääkihi õhenemist märgata Lääne-Antarktikas, mis on peaaegu vastu Lõuna-Ameerika mandrit, selgitas Kallis. Nii et Ida-Antarktika jääkuppel läheb praegu pidevalt paksemaks, samal ajal kui õhemaks sulab põhjapool asuv Arktika.