Noore Looduskaitsja Auhinna pälvis ajakirjanik Ulvar Käärt

Looduse tundmine muudab nägijaks.

FOTO: arhiiv

Eestimaa Looduse Fond tunnustas Noore Looduskaitsja Auhinnaga keskkonna-ajakirjanik Ulvar Käärti.

Täna antakse Eestimaa Looduse Fondi (ELF) poolt Tallinna Linnahallis üle Noore Looduskaitsja Auhind, millega kaasneb stipendium 10 000 krooni. Kätte antakse auhind fotovõistluse Looduse Aasta Foto 2010 autasustamistseremoonial, kus ELF annab üle ka enda lemmikloodusfoto auhinna - Feliks Tammi «Käsmu, hommik, jaanuar».

Keskkonna-ajakirjanik Ulvar Käärt on sündinud Kunda lähedal Siberi külas. Oma kodukanti Ida-Virut nimetab ta kontrastide maaks: kõrvuti asuvad tööstusmaastik ja ürgne loodus, mille alalhoid peaks olema võrdselt tähtis põlevkivitööstuse arendamisega. Ulvar Käärt õppis Sonda põhikoolis, keskkoolis käis Kiviõlis ja ülikoolis Tallinnas, kus õppis keskkonnajuhtimist. Bakalaureusetöö kaitses teemal «Ühiskondlikult olulise objekti asukoha valik keskkonnamõjude hindamisel». Sellest selgub, et suurtööstuste asukoha valik on pigem juhuslik kui ühiskondlikust aspektist lähtuv.

Ajakirjanik sai temast tänu ülikooli-toanaabrile, kes soovitas toona erafirmas keskkonnaspetsialistina leiba teeninud Ulvaril kandideerida Eesti Päevalehe reporteriks. Määravaks sai ankeeti tillukeste tähtedega kirjutatud «keskkonnateema».

Ulvar Käärt on teinud Eesti Päevalehele kirjutatud artiklite kaudu palju tööd eestlaste keskkonnateadlikkuse tõstmiseks ning kirjutanud tihti ka looduskaitse probleemidest, mis muidu peaavoolu meedia uudisekünnist ei ületa. Hiljuti ilmus Ulvari kirjutatud analüüsiv artikkel kliimamuutuste mõju kohta eesti loodusele.

Eesti keskkonnaühenduste koda valis EPLi loodus- ja keskkonnateemade kajastamise 2007. aasta keskkonnateoks.

Otsuse auhinna määramise kohta tegi ELFi poolt kokku kutsutud žürii, kuhu kuulusid Kaja ja Alex Lotman, Tiit Randla, Mart Jüssi ning 2009. aasta Noore Looduskaitsja Auhinna laureaat Murel Merivee. Auhinda rahastavad ELF, Alex Lotman, Estonian Nature Tours ja OÜ 360 kraadi.

Noore Looduskaitsja Auhind loodi 2005. aastal Kaja ja Alex Lotmani ja ELFi poolt. Auhinda koos rahalise stipendiumiga antakse välja üks kord aastas silmapaistvale Eesti noorele looduskaitsjale. Noore Looduskaitsja Auhinna eesmärgiks on toetada elujõulise ja aatelise looduskaitse püsimist Eestis läbi põlvkondade.

Tagasi üles