T, 29.11.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kotkaklubi ja RMK tõhustavad kotkaste kaitset

Raul Sulbi
Kotkaklubi ja RMK tõhustavad kotkaste kaitset
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kotkas.
Kotkas. Foto: Henn Soodla / Pärnu Postimees.

Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK) ja MTÜ Kotkaklubi sõlmisid 11. märtsil koostöölepingu, mille eesmärgiks on kaitsealuste linnuliikide tõhusam kaitse.

Edaspidi püütakse ennetada olukorda, kus keskkonnaametile edastatud informatsioon leitud kaitsealuste linnuliikide pesapuudest ei jõua piisava kiirusega riigimetsa majandaja RMKni, vahendas keskuse pressiteade.

Lepingust tulenevalt hakkab Kotkaklubi lisaks keskkonnaametile teavitama ka RMKd riigimetsast leitud kaitsealuste liikide pesapuudest. See võimaldab RMK-l koheselt rakendada ajutist raiekeeldu, kuni ametliku kaitsekohustuse teatise laekumiseni.

RMK omalt poolt hakkab lisaks keskkonnaametile pesapuu leidudest teavitama ka Kotkaklubi. Lepingust tulenevalt saavad pesapuude leidmise ja eristamise koolituse RMK metsakorraldajad ja metsnikud.

RMK juhatuse liikme Tiit Timbergi sõnul võimaldab koostöölepe parandada kaitsealuste linnuliikide kaitset riigimetsas tänu kiiremale informeeritusele. Samuti peab Timberg tähtsaks metsameeste koolituse läbiviimist.

«Kotkaklubi saab abilistena juurde üle saja metsameeste silmapaari – see on  suur jõud,» võttis teema kokku Timberg.

Kotkaklubi juhatuse liikme Urmas Sellise arvates on koostöö RMKga olnud ka senini üsna korralik, aga koostööleping vähendab võimalust, et mõni seniteadmata kotkapesa metsamajandusest häiritud võiks saada.

«Ühelt poolt metsamehed vaataksid tööde ettevalmistamise käigus rohkem puulatvadesse ja teisalt Kotkaklubi ei unustaks leitud pesapuude teavet koheselt ka metsameestele edastada,» võttis lepingu eesmärgid kokku Sellis.

Kotkaklubi sai alguse 1989. aastal, mil Einar Tammuri eestvõttel moodustati looduskaitse-kooperatiiv Kotkas. Uute liikmete lisandudes ja Eesti riigi arenedes kujunes kooperatiivist kümne aasta jooksul kotkameeste klubi, mis sai ametliku nime Kotkaklubi. Kotkaklubi registreeriti ametlikult 1999. aastal. Kotkaklubi tegutseb selle nimel, et kotkad ja must-toonekurg ilmestaksid meie maastikke ka tulevikus.

Märksõnad
Tagasi üles