Talvepildi 10. nädala preemiapilt: päikesesammas

Päikesesammas

FOTO: Astrid Suuroja

Postimees.ee talvise looduspildi kampaania 10. nädala auhind läheb Astrid Suurojale, kes saatis toimetusele pildi päikesesambast Jõgevamaal Puurmanis.


Postimees.ee soovib Suurojale palju õnne! Preemiaks saab ta Postimees.ee šokolaadi ja Postimehe karikaturisti Urmas Nemvaltsi piltidega kalendri. Toimetus võtab võitjaga auhinna üleandmiseks ühendust.

Halot, sealhulgas päikesesammast, põhjustavad õhus hõljuvad jääkristallid, mis on tavaliselt koondunud pilvedesse.

Lisaks jääkristallidele on halode tekkeks vaja valgust, olgu see siis päikese- või kuupaiste, tänavalamp või autotuled. Inimsilma jaoks võib taevas olla pealtnäha täiesti selge, aga halode esinemine reedab kõrgel atmosfääris õhukesi kiudpilvi. Halo tekib kergelt pilves taevas.

Jaga vahvaid ja erakordseid talviseid loodushetki teiste Postimees.ee lugejatega ning saada pildid aadressile loodusfoto@postimees.ee!

Huvitavamad pildid avaldame ilma- ja loodusuudiste eriküljel ilmajaam.ee ja kasutame neid ka edaspidi uudiste illustreerimisel. Galerii täieneb paar korda ööpäevas.

Iga nädal loositakse ilmunud piltide saatjate vahel välja Postimees.ee šokolaad ja Postimehe karikaturisti Urmas Nemvaltsi piltidega kalender.

Pilti saates lisage sellele kindlasti pildi autori ees- ja perekonnanimi, kontaktandmed (et saaksime teiega auhinna võitmise korral ühendust võtta) ning väike kirjeldus, kus ja mida pildistatud on. Ilma autori nimeta pilte ei avaldata!

Tagasi üles