Uus-Meremaa põhjapoolset saart räsivad viimaste aastate tugevaimad tormid, mis on nõudnud juba kolme inimese elu ja jätnud tuhanded elektrita.
Tugevad tuuleiilid ja kõrge lainetus peksis kalda ääres karide vastu ühe traaleri, mille pardalt suudeti välja vinnata kaks meremeest, kuid ülejäänud kahe meeskonnaliikme elu päästa enam ei õnnestunud, vahendas Reuters.
Aucklandist lõuna pool leiti läänerannikult uppununa ka üks kanuusõitja, kes kadus tormisel merel aerutades laupäeval.
Maismaal on samal ajal kümned tuhanded majapidamised jäänud vooluta, sest elektriliinidele on langenud hulgaliselt puid ja muud risu.
Meteoroloogide ennustuste kohaselt pole uusmeremaalaste hädada aga veel lõppenud, sest halba ilma ennustatakse ka alanud nädala teiseks pooleks.