Maanteeamet meenutab: avatud on ainult üks ametlik jäätee

Sandra Maasalu
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Jäätee umbkaudne trass
Jäätee umbkaudne trass Foto: kaart.postimees.ee

Maanteeamet tuletab meelde, et ametlikult on avatud ainult Haapsalu-Noarootsi jäätee ning mujal autoga jääle sõitmine on eluohtlik.

Liikluseks on avatud Haapsalu-Noarootsi 2,9 km pikkune jäätee sõidukitele, mille tegelik mass on kuni kaks tonni. Jäätee kulgeb Haapsalust Sadama tn. 30 ja Noarootsis Österby sadamasse. Teisi ametlikke jääteid avatud ei ole.

Jääteel liiklemise korda tutvustavad selle algus- ja lõpp-punkti ülesseatud teabetahvlid.
Operatiivinfot jäätee seisukorra kohta saab jäätee valvetelefonilt 50 66 224 või Maanteeinfokeskuse lühinumbrilt 1510. Igal hommikul jäätee seisukorda kontrollitakse. Muutuvate ilma- ja jääolude korral võidakse see liiklemiseks sulgeda.

Varahommikul olid põhi- ja suuremate tugimaanteede katted valdavalt kuivad. Vähest
soolalumesegu või kinnisõidetud lund täheldati kohati teede laiendustel ja sõiduradade vahel. Lumiste ja libedate teeoludega tuleb arvestada aga kõrvalmaanteedel.

Ilm oli sademeteta ja hea nähtavusega. Tartu ja Ida-Viru maakonnas piiras kohati nähtavust kerge udu. Teepinna temperatuure mõõdeti - 16 kraadist Lääne-Eesti saartel kuni -25 kraadini mandril.

Seoses ülegabariidilise veosega oli täna kella 06.00-st häiritud liiklus alljärgneval marsruudil: Mäo - Koigi - Imavere - Arkna - Kabala - Särevere - Vändra - Sanga - Suigu - Are - Pärnu mnt - Pärnu linna piir.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles