Koonga jahimehed hoolitsevad emata jäänud soku eest

Heino Liin koos päästetud sokuga.

FOTO: Ants Liigus / Pärnu Postimees

Pärnumaal Koongas on jahimeeste hoole all pooleaastane sokk, kelle ema mahamurdmises jahimehed hunte süüdistavad, sokk jääb inimeste juurde kevadise sulani.

Koonga kandi jahimees Heino nägi kolmel päeval järjest oma koduteest sajakonna meetri kaugusel ühes ja samas kohas noorukest kitse ning sai aru, et siin on inimese abi vaja, vahendas ERR Uudised «Aktuaalset kaamerat».

«Vaatasin, et õige asi ei ole ja läheme vaatame - kui läheb ära, las läheb metsa, aga ta ei läinud metsa, vaid vaatas mulle otsa pilguga, et 'poisid aidake mind',» selgitas jahimees Heino Liin ning lisas, et jahimehed pidasid õigeks loom sülle võtta ja koju viia.

Külmunud ja hirmul pooleaastane sokk sai esialgu ulualuse soojas jahiruumis, kuid kui selgus, et looma tervis on korras, koliti ta lauta, kus ta nüüd koos jänestega paistab end vilja, silo, porgandeid ja õunu nosides kenasti tundvat.

Vabadust tuleb aga veel omajagu oodata, sest keskkonnaameti ja Nigula Metsloomade Turvakodu soovitusel hoolitsevad Heino ja kitse päästa aidanud Madis ja Rain tema eest kevadise sulani.

Tagasi üles