R, 2.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Põtrade jooksuaeg sunnib liiklejaid ettevaatlikkusele

Heidi Ojamaa
, reporter
Põtrade jooksuaeg sunnib liiklejaid ettevaatlikkusele
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Põder teed ületamas.
Põder teed ületamas. Foto: Peeter Langovits

Septembris algab põtrade ja hirvede jooksuaeg, mis tähendab autojuhtide jaoks senisest tähelepanelikumat liiklemist just päikesetõusu ja -loojangu eel. 1. oktoobril algava aju- ja koerajahiga võib kaasneda ulukite liikumine ka päevasel ajal.

«Põdral ja punahirvel on algamas jooksuaeg ning sellega kaasneb nende aktiivsem liikumine looduses,» kommenteeris keskkonnaameti jahinduse peaspetsialist Jaan Ärmus.

«Soovitame maanteedel liiklejatele olla eriti tähelepanelikud just päikesetõusu ning -loojangu eel, mil on ulukite aktiivse liikumise aeg. Liiklusohutuse seisukohalt on oluline kuupäev 1. oktoober, mil algab aju- ja koerajaht, sest selle jahipidamisviisi kasutamisel võib kaasneda ulukite liikumine ka päevasel ajal.»

Hirvejahi hooaeg algas 1. septembril ja lõpeb jaanuari lõpul ning 15. septembril alanud põdrajahi hooaeg kestab 15. detsembrini.

Märksõnad
Tagasi üles