Maanteeinfokeskus hoiatab libeduse eest

Libedus. Foto on illustratiivne

FOTO: Arvo Meeks/Valgamaalane

Täna pärastlõunal enne kella nelja olid sõidujäljed põhi- ja suurematel tugimaanteedel peamiselt lumevabad, kuid kohati libedad.

Libedaid lõike oli Tallinna-Tartu maanteel Jõgeva ja Tartu maakonnas ning Jõhvi-Tartu-Valga maanteel Ida-Viru maakonnas, teatas maanteeinfokeskus.

Sõidujälgede vahel ja teede laiendustel oli soolalumesegu. Soolalumised olid ka Valga maakonna suuremad maanteed, Pärnu-Rakvere-Sõmeru maantee Lääne-Viru maakonnas ja Tallinn-Narva maantee Ida-Viru maakonnas.

Tallinnast väljuvatel eraldusribaga maanteedel olid teised sõidurajad lumised. Põlva maakonnas Tallinna-Tartu-Võru-Luhamaa maanteel esines sõidujälgede vahel jääkonarusi. Parem oli olukord Tallinna-Pärnu-Ikla maanteel Rapla ja Pärnu maakonnas, kus teekate oli peamiselt soolamärg ja soolalund leidus tee teljel. Lumised ja libedad olid kõrvalmaanteed.

Ida-Eestis sadas hooti lund ja lagedatel paiguti tuiskas. Teepinna temperatuure mõõdeti -1 kraadist Pärnu maakonnas kuni -4 kraadini Ida-Viru maakonnas.

Maanteeinfokeskus manitseb arvestama liikluses võimaliku libedusega ja soovitab valida talvetingimustes sobiv sõidukiirus.

Tagasi üles