Nädala lõpus läheb taas külmaks
Suurim lumeports tuleb laupäeval

Sula

FOTO: Arvet Mägi/Virumaa Teataja

Jõulupühade ajal on oodata tugevaid sadusid, peamiselt sajab lund ja lörtsi. Vahepeal üle null kraadi tõusnud temperatuuripügalad langevad pühapäevaks jälle -10...-15ni.

Pühade ajal põhjustab tugevnev tuul tuisku ja jäide muudab teeolud raskeks. Kõige rohkem võib lund juurde tulla laupäeval koos tugeva tuisuga, teatas EMHI.

Neljapäeva öösel liigub tsükloni kese üle Ida-Eesti kirde poole. Lume- ja lörtsisadu on tugev idapoolsetes maakondades, tuiskab ja on jäidet. Päeval taevas selgineb ja sajuhood harvenevad. Õhtuks tuul nõrgeneb ja õhutemperatuur langeb miinusesse, kuid päeval on õhutemperatuur vahemikus -4...+1 kraadi.

Reedel õhtuks saabub Kesk-Euroopast Läänemere lõunakaldale veel üks äge tsüklon ja selle teekond kulgeb nii palju lõunapoolsemalt, et Eesti jääb tsükloni põhjaserva tugevate ida-kirdetuulte meelevalda. Tugev lumi ja tuisk jääb hiljemaks. Esineb pinnatuisku, lund võib juurde tulla peamiselt rannikul ja Lõuna-Eestis. Külma on 2-8 kraadi, saartel ja rannikul on õhutemperatuur nullilähedane.

Laupäeval liigub tsükloni kese Läti peale. Puhub tugev ida- ja kirdetuul, rannikul iiliti kuni 20 m/s. Tugev lume- ja tuisutsoon levib Lõuna-Eestist üle kogu maa. Külma on 1-7 kraadi.

Pühapäeval suundub tsükloni kese üle Pihkva itta. Lumesadu ja tuisk tugeva põhjakaarte tuulega jätkuvad, õhtul tuul veidi nõrgeneb ja taevas selgineb. Õhutemperatuur langeb õhtuks -10 kraadi lähedale.

Esmaspäeval määrab ilma kahe madalrõhuala vaheline kitsas kõrgrõhuvöönd. Öösel taevas selgineb ja olulist sadu ei ole ette näha. Õhutemperatuur langeb sisemaal -10...-15 kraadini, lääne pool ja rannikul on külma vähem.

Teisipäeval-kolmapäeval toob kerget lund Läänemerele saabuv nõrk madalrõhuala. Tuul püsib idakaartes. Idapoolsetes maakondades on teisipäeval külma -10...-15 kraadi, lääne pool on veidi vähem.

Alles kolmapäeval toob tihenev lumesadu väikese temperatuuri tõusu.

Tagasi üles