Keskkonnaamet palub Viljandimaa karupojad rahule jätta

Kolm karupoega Vaiblas.

FOTO: Kristi Vender

Keskkonnaamet palub hoida eemale Viljandimaal liikuvatest karupoegadest, kes inimeste lähedust ei pelga, kuid võivad osutuda ohtlikuks.

Keskkonnaameti kinnitusel on juba vähemalt nädal on Viljandimaal nähtud kolme karupoega, kes ei tunne inimeste läheduses hirmu. 

«Tegemist on metsloomade turvakodus olnud karudega, kes on aasta iseseisvalt metsas veetnud. Seega pole enam tegu süütute mõmmikutega, vaid kolme noore metsloomaga,» hoiatas ameti pressiesindaja Aet Truu.

Täna nähti karusid taas Tartu-Viljandi maantee ääres, kus seisis ligi 20 autot, inimesed tegid pilti ja parema pildi nimel üritasid karudele ninaesist pakkuda.

«Keskkonnaamet paneb inimestele südamele, et mitte mingil juhil ei tohi karusid toita ega neid muul viisil inimestega harjutada, rääkimata pai tegemisest - eelkõige tehakse sellega karuteene karudele endale, keda seni on harjutatud inimesi kartma ja looduses omapäi hakkama saama.»

«Teine ja hoopis ohtlikum moment on see, et tegemist on siiski metsloomadega, kes on juba pikalt metsas olnud ning võivad etteaimamatult käituda ja lähedaletulnud inimest ka rünnata, kui neid miski ehmatab või ärritab.»

Keskkonnaameti töötajad otsivad olukorrale lahendust ja  püüavad karud üksteisest lahku viia, sest üksikud karud on aremad kui mitmekesi koos.

«Kui karud inimestega liialt harjuvad, siis tuleb nad kahjuks kinni püüda ja viia näiteks loomaaeda. Laskem neil siis parem metsloomadena oma elu elada ja vabaduses olla,» palub Keskkonnaamet.

Tagasi üles
Back