R, 24.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Laulupeo lõpp võib tulla vihmane

Alo Raun
, vanemtoimetaja
Laulupeo lõpp võib tulla vihmane
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Laulupeo rongkäik 2004. aastal.
Laulupeo rongkäik 2004. aastal. Foto: Peeter Langovits

Laulu- ja tantsupeolistel tasub valmis varuda ka vihmakeebid- ja varjud, sest laupäevast jõuab põhjatuulega Eestisse külmem õhk ning sadude tõenäosus suureneb.


Esmaspäevast kolmapäevani on Eesti kohal kõrgrõhuala, ilm on soe ja saju tõenäosus väike. Neljapäevast alates saju ja äikese tõenäosus mõnevõrra suureneb, kuid soe ilm püsib reedeni.

Teisipäeval tugevneb uus kõrgrõhukese Karjala kohal. Puhub võrdlemisi tugev idakaare tuul. Kõige soojem on Lääne- ja Pärnumaal kuni 26 kraadi.

Kolmapäeval kõrgrõhuala nõrgeneb, kuid ulatub endiselt Eestini. Puhub nõrk muutlik tuul. Sooja on kuni 27 kraadi.

Neljapäeval-reedel õhurõhk langeb ja Eesti kohale levib Venemaa põhja-aladele laskuva tsükloni lohk.Tuul on muutlik, pöördudes edelast läände ja loodesse. Saju ja äikese tõenäosus suureneb Lõuna-Eestis. Sooja tuleb kuni 26 kraadi.

Laupäeval tugevneb uus kõrgrõhuala Barentsi merel ja selle hari Põhja-Skandinaavial. Jahe õhk levib üle Eesti kirdest edela suunas. Kirdetuul tugevneb. Võimalik, et õhumassi vähese niiskusesisalduse tõttu olulist sadu ei tule. Õhutemperatuur jääb valdavalt alla 20 kraadi.

Pühapäeval põhjatuul nõrgeneb ja päikesepaiste korral õhutemperatuur tõuseb veidi üle 20 kraadi. Saju tõenäosus on väike.

Esmaspäeval tekib Eesti kohal või läheduses tsüklon. Ilm on pilvine ja jahe, vihma tõenäosus on suur.

Märksõnad
Tagasi üles