Terveid linnupoegi ei tasu näppida

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Mirjam Mäekivi
Copy
Lepalind
Lepalind Foto: Kaja Kübar

Keskkonnaamet manitseb inimesi mitte torkima loodusest leitud terveid linnupoegi, sekkuda tuleks vaid juhul, kui lind on viga saanud.


Looduses on aeg, mil paljud linnupojad on juba pesast väljas ning keskkonnaametile teatatakse sageli juhtumitest, kus inimene püüab aidata abituna näivat linnupoega. Sellistel juhtudel teeb ta aga kasu asemel kahju, kuna iga leitud terve linnupoeg ei vaja inimeste


sekkumist ning suleline tuleks üldjuhul jätta sinna, kust ta leiti.

Vajadusel võib tõsta linnupoja ohutumasse kohta, näiteks teelt kõrvale või põõsa alla, selgitas keskkonnaamet. Linnuvanemad suhtlevad poegadega häälitsuste abil ning inimese lõhn ei peleta linnuvanemaid pojast eemale, ehkki sageli nii arvatakse.

Paljudel pealtnäha hüljatud poegadel on vanemad, kes neid toidavad-kaitsevad, sealsamas ümbruskonnas ja ootavad inimese lahkumist. Linnupojad ei pruugi veel lennata, otsides toitu ja tehes lennuharjutusi.

Teine asi on siis, kui tegemist on vigastatud linnuga ning sellisel juhul
tuleks helistada päästeametile telefonil 112 või keskkonnainspektsioonile telefonil 1313.

Helistada võib ka keskkonnaameti regioonide tehnikutele, kelle mobiilinumbrid leiab
kodulehelt kontaktide alt www.keskkonnaamet.ee

Märksõnad

Tagasi üles