Galerii: jõevesi uputab Sindis elumaju

Eile lõunast Sindi paisult liikuma hakanud jäämass on ummistanud Pärnu jõe ning tõstnud jõevee taseme Sindis nii kõrgele, et jõudis eile õhtuks juba jõe ääres asuva Linnuriigi elamurajooni elumajadeni.

Juba eile alustasid Linnuriigi elanikud ettevalmistustega veetõusuks, tõstes oma varad majas kõrgemale, samuti viidi ohutusse kohta sõidukid. Kui eile õhtul tõusis veetase esimeste majade vundamendini, siis täna hommikul tungis vesi ka elumajadesse.

Sündmusele reageerisid päästjad ja politsei, kes tõid koostöös ühest majast kuivale alale viis inimest ja koduloomad. Keegi vigastada saanud ei ole. Samas piirkonnas on veetaseme tõusuga olnud probleeme ka eelnevatel aastatel.

Päästekeskus hoiab uputusaladel silma peal, vajadusel ollakse valmis reageerima ning inimesi abistama. Jõe vabastamise olukorda hinnatakse pidevalt, probleemiks on ummistuse ulatus ja kuhjunud jää ebastabiilsus, mis ei võimalda teostada näiteks jää õhkimist. Pärnu kesklinna sillast kuni Sindi uputusalani on Pärnu jõgi jääkaane all. Politsei on elamurajooni ligipääsuteed sulgenud, vältimaks loodusjõude uudistama tulevate autode ja inimeste kogunemist.

Mujalt maakonnast päästekeskusele teateid üleujutatud aladest laekunud ei ole.

Siiski hoiatab päästekeskus, et kuna Pärnu jõe alamjooksul on jääolud ettearvamatud ja jää võib mujalgi kuhjuda, tuleb jõeäärsete majade elanikel ennast võimalikuks kodust lahkumiseks või majade kaitsmiseks ette valmistada. Ohustatud piirkond on Pärnu lahte suubuvate jõgede äärsed asumid alates Torist kuni Pärnuni. Inimestel tuleks kokku leppida võimalik alternatiivne majutuskoht, läbi mõelda esmatarvilikud esemed, mis endaga kaasa võtta ning väärtuslikum sisustus maja kõrgematele korrustele viia. Vajadusel korraldab majutuse kohalik omavalitsus. Kui vesi hakkab majja tungima, tuleb majast välja lülitada elekter.

Kui inimeste elu on otseses ohus, tuleb helistada hädaabinumbrile 112.

Tagasi üles