R, 2.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tänavusel linnuvaatlusel selgitatakse välja Eesti liigirikkaim linn

Merike Teder
, reporter
Tänavusel linnuvaatlusel selgitatakse välja Eesti liigirikkaim linn
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Rasvatihane ja põldvarblane.
Rasvatihane ja põldvarblane. Foto: Elmo Riig / Sakala

Eesti Ornitoloogiaühing (EOÜ) kutsub sel nädalavahetusel kõiki linnusõpru osalema traditsioonilistel lihavõtte linnuvaatluspäevadel, mis see kord keskendub linnakeskkonna sulelistele.

Kaasalöömiseks tuleb neil päevil leida lihtsalt pisut aega lindude vaatlemiseks. Selleks võib osaleda 12 linnas korraldataval juhendajaga linnuvaatlusel, vaadelda linde oma koduaias või minna pikemale linnuretkele. Kõik kohatud linnuliigid, nende ligikaudne arv ja vaatluskoht palutakse kirja panna ning tulemused  Eesti Ornitoloogiaühingusse saata. 
 
Sel aastal pööratakse lihavõtte linnuvaatluspäevadel tähelepanu linnakeskkonna linnurikkusele ning muidugi alanud rändlindude saabumisele. Seetõttu toimub ka enamik juhendajaga retki linnades ning pühapäeval toimub lisaks ka kerge võistlusmomendiga linnade linnuvaatlus. 
 
Linnade linnuralli on võistkondlik ja toimub etteantud aja jooksul (pühapäeval kella 5.00st kuni 13ni päeval) määratud reeglite järgi. Linnade linnuvaatlusel koostatakse põnevust pakkuvad pingeread ning selgitatakse ühtlasi välja varakevade Eesti kõige liigirikkam linn. Selle tulemusi oodatakse kiirkokkuvõtete tegemiseks juba hiljemalt pühapäeval kell 16.

Lähemat teavet lihavõtte ja linnade linnuvaatluse kohta saab EOÜ kodulehelt.
Märksõnad
Tagasi üles