Nädala prognoos: pehme talveilm saabub alles pühapäeval

Talv Velisel Märjamaa vallas.

FOTO: Evelin Sedrik

Kui täna on veel suhteliselt mõõdukad miinuskraadid, siis järgnevatel nädalapäevadel ulatuvad temperatuurid -20 kraadini. Pehme talveilm peaks taas saabuma pühapäeval.

Esmaspäev tuleb kõrgrõhuvööndi all suurema sajuta, teatas EMHI. Läänekaarest kandub veidi pehmemat õhku. Õhutemperatuur on 0 kuni -5, Kagu-Eestis kuni -8 kraadi.

Teisipäeva öö on kõrgrõhuvööndi mõjul veel peamiselt sajuta ja rahulik. Õhutemperatuur on -6 kuni -11, Lõuna-Eestis langeb -15 kraadi ümbrusse. Päeval laieneb Kesk-Euroopast madalrõhkkonna serv Eestini, lisandub niiskemat õhku ja Edela-Eestist alates suureneb lumesaju võimalus. Idakaare tuul veidi tugevneb. Õhutemperatuur on -5 kuni -9, Pärnu-Narva joonest kagu pool kuni -12 kraadi.

Kolmapäeval jääme madalrõhkkonna kirdeserva. Siin-seal sajab lund. Sadu on võrdlemisi nõrk. Puhub mõõdukas idakaare tuul. Õhutemperatuur on öösel -7 kuni -12, päeval -5 kuni -9 kraadi.

Neljapäeval tugevneb põhja poolt kõrgrõhkkond ja lõuna poolt avaldab survet madalrõhkkond. Kahe rõhuala piirimail on tugevat kirdetuul oodata. Õhutemperatuur on öösel -7 kuni -13, päeval -5 kuni -10, Ida-Eestis -12 kraadi.

Reede on kõrgrõhuvööndi piires peamiselt sajuta. Tuul vaibub ja õhutemperatuur langeb. Öösel on -10 kuni -15, Ida-Eestis langeb -20 kraadi ümbrusse, päeval -7 kuni -12, Ida-Eestis võib jääda -15 kraadi piiresse.

Laupäev tuleb sajuta. Öösel ulatub üle Eesti kõrgrõhuvöönd. Tuul pöördub läänekaarde, kuid on veel nõrk. Õhutemperatuur tõuseb lääne- ja põhjaservas -3 kuni -8 kraadini, Kesk- ja Lõuna-Eestis on aga ilm veel väga külm, õhutemperatuur on -12 kuni -18, lõunapiiri lähistel aga langeb alla -20 kraadi. Päeval pöördub õhuvool loodesse ja ilm läheb pehmemaks. Õhutemperatuur on -2 kuni -7, vaid Lõuna-Eestis jääb alla -10 kraadi.

Pühapäeval on pehme talveilm. Õhutemperatuur on 0 kuni -5, vaid Lõuna-Eestis on võib veel alla -10 kraadi olla.

Tagasi üles
Back