Teedel püsib jäiteoht

Pildil talvine Paide-Rakvere maantee. Pilt on illustratiivne.

FOTO: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Varahommikul enne kella kuut oli sõidetavus suurematel riigimaanteedel rahuldav.

Teekatted olid peamiselt märjad või tehtud libedusetõrjest soolamärjad/soolaniisked. Libedaid teelõike oli Järva maakonnas. Valga maakonnas esines kohati jäidet. Hetkeseisule vaatamata püsib libeduse tekke oht aga kõikjal, seda eriti hommikutundidel.

Ilm oli pilves. Lääne-, Põhja- ja Lõuna-Eestis sadas vähest lörtsi või vihma, Kirde-Eestis ka lund. Pea kõikjal piiras nähtavust udu, mis paiguti oli väga tihe. Teepinna temperatuurid jäid vahemikku 0,5 kraadist kuni -2,5 kraadini.

Teedel püsib jäiteoht.

Liikluspiirangud:

Vee- ja kanalisatsioonitrasse ehitatakse kuni 7. jaanuarini Viljandi maakonnas Karksi-Ainja maantee 1.kilomeetril Karksis. Tööde tsoonis kehtib kiiruspiirang 30 km/h.

Üleujutuse tõttu suleti liiklusele Lääne maakonnas Vanamõisa-Koonga-Ahaste maantee Vanamõisa ja Pärnu maakonna piiri vahelisel lõigul (km 3-4). Ümbersõit marsruudil Mihkli-Oidremaa-Lihula-Kirbla-Vanamõisa.

Täna päeval avatakse liikluseks Tallinn-Rapla-Türi maanteel Luige ristmiku ehitusobjektil km-d 8,6-9,3 ja koos sellega Tallinna ringteed ületav viadukt.

Teekatte halva seisukorra tõttu on alates tänasest Lääne-Viru maakonnas Pärnu-Rakvere-Sõmeru maantee 183.kilomeetril asuval Sõmeru viaduktil piiratud kiirust 50 km/h.

Eelteade:

Autospordiüritusega seoses suletakse homme, 5. jaanuaril kella 8:00-21:00 liiklusele Lääne maakonnas Oru-Tagavere tee 2.kilomeetril Orul. Ümbersõit toimub Linnamäe kaudu.

Täpsemat informatsiooni teeolude kohta vaata www.mnt.ee või helista maanteeinfo lühinumbril 1510. Nutitelefonis on maanteeinfo kättesaadav aadressil www.mnt.ee/m/maanteeinfo.

Tagasi üles