Maanteeinfo: lumesadu jätkub, paiguti esineb libedust

Lumesadu.

FOTO: Toomas Huik

Varahommikul enne kella kuut oli sõidetavus põhi- ja suurematel tugimaanteedel Põhja- ja Kesk-Eestis valdavalt hea.

Teekatted olid peamiselt soolaniisked või kuivad. Katetel oli mitmel pool lenduvat lund ning sõidujälgede vahel soolalund. Libedust täheldati Ida-Viru maakonnas Tallinn-Narva maanteel.

Tallinna ümbruse eraldusribaga maanteede teised sõidurajad olid vähese lumega. Paiguti sadas kerget lund ja lagedatel esines pinnatuisku.

Lääne- ja Lõuna-Eestis olid sõidutingimused rahuldavad. Hooti sadas lund, puhus tugev tuul ja lagedatel tuiskas. Teekatted suurematel maanteedel olid peamiselt lumised. Teostati lume- ja libedusetõrjet.

Sajualadel ja pinnatuisuga lõikudel tuleb arvestada libedusega.

Teepinna temperature mõõdeti -4 kuni -6 kraadi. Nähtavus oli halb sajus ja pinnatuisu-aladel.

Maanteeinfokeskus hoiatab, et lumesadu jätkub ja rannikualadel tuiskab.

Liikluspiirangud:

Geoloogiliste uuringute tõttu on täna Harju maakoonas Vaida-Urge maanteel Vaida ja Vaidasoo vahelisel lõigul (km-d 1-3,5) tööde tsoonis kiirus piiratud 30 km/h ja üks sõidusuund suletud.
Kuni jaanuari lõpuni teostatakse kaablipaigaldustöid Pärnu maakonnas Pärnu-Jaagupi–Kalli maanteel Vahenurme ja Kalli vahelisel lõigul (km-d 7,5-32,1). Tööde ajal on töötsoonis piiratud kiirust 50 km/h.

Täpsemat informatsiooni teeolude kohta vaata www.mnt.ee või helista maanteeinfo lühinumbril 1510. Nutitelefonis on maanteeinfo kättesaadav aadressil www.mnt.ee/m/maanteeinfo.

Tagasi üles