ilmajaam.ee -
Üleujutusohuga kohad
1/1

Üleujutusohuga kohad

foto: keskkonnaministeerium / Indrek Sammal

foto
//f10.pmo.ee/wIsK5Te5x44K3X5INvKn_y40qSY=/200x200/smart/nginx/o/2012/01/26/929484t1hcfae.jpg
//f10.pmo.ee/EnQY6tMAtVTuL7hbYXG7cUodjyQ=/566x0/nginx/o/2012/01/26/929484t1hcfae.jpg
Üleujutusohuga kohad
keskkonnaministeerium / Indrek Sammal

Graafik: Eestis on 20 olulise üleujutusriskiga piirkonda

17.01.2012 14:41

Keskkonnaministeeriumis valmis üleujutusohuga seotud riskide esialgne hinnang, mis annab ülevaate senistest üleujutustest, määrab olulisemad riskipiirkonnad ning peaks tulevikus aitama tormikahjusid vähendada.

Hinnang toob välja 20 riskipiirkonda, mille hulka kuuluvad nii Tallinn, Tartu kui ka Pärnu, samuti mitmed väiksemad paigad nagu Häädemeeste, Hanila ja Haaslava vallad. Poolt neist aladest ohustab rannikumere veetaseme tõus, teiseks oluliseks üleujutuste põhjustajaks on sademed ja lumesulavesi.

Keskkonnaminister Keit Pentus rõhutas, et üleujutused tekitavad Eesti elanikele ja majandusele igal aastal märkimisväärset kahju.

«2005. aasta jaanuaritormi kahjud olid kokku üle 47 miljoni euro, millest olulise osa moodustasid just üleujutuse poolt tekitatud probleemid,» tõdes minister, lisades, et tartlastele valmistab igal aastal muret üle kallaste tõusev Emajõgi.

«Riskihinnangud on esimene samm, et üleujutuste tehtavat kahju tulevikus vähendada. Sel aastal alustame riskipiirkondade põhjalikuma kaardistamisega ja 2015. aastaks peavad valmis olema ohtude maandamiskavad – ehk siis konkreetsed plaanid selle kohta, kuidas üleujutuste tehtud pahandusi ära hoida või vähemalt leevendada,» seletas Pentus.

«Kui jaanuaritormi sarnasest sündmusest põhjustatud kahjusid õnnestub kas või kümnendiku ulatuses ennetada, tähendab see ligi 5 miljonit eurot kokkuhoidu,» ütles keskkonnaminister.

Üleujutusohuga seotud riskide esialgne hinnang on avalikkusele kättesaadav keskkonnaministeeriumi kodulehel aadressil: www.envir.ee/ujutus/hinnang.

Jaga |
Saada sõbrale
Saada sõbrale
Sinu nimi: Sõbra nimi:
Sinu meiliaadress: Sõbra meiliaadress:
SAADA SÕBRALE
E-MAIL SAADETUD
SIDUSTEEMADE KATALOOGID
Ilm linnades
Ilmajaam.ee Facebookis