ilmajaam.ee -
Eesti sügis rabab iluga.
1/1

Eesti sügis rabab iluga.

foto: Mailiis Ollino

foto
//f8.pmo.ee/wGoFpITskmYM9N2dsdu8QWDnXmA=/200x200/smart/nginx/o/2017/10/24/7244789t1hae58.jpg
//f8.pmo.ee/984e9B96XFZFdgWL0zeDRF75FoI=/566x0/nginx/o/2017/10/24/7244789t1hae58.jpg
Eesti sügis rabab iluga.
Mailiis Ollino

Nädalavahetus toob sooja sügisilma

03.11.2017 15:45

Külm on sunnitud Atlandi soojale teed andma ning pageb ise Uuralite taha. Võimas edelavool pumpab ookeani kohalt tulnud maheduse üle Läänemere ümbruse ja ei lase temperatuuril nädalavahetusel ega ka uue algul miinuspoolele langeda, teatas Riigi Ilmateenistus.

Sooja transporditöölisteks on madalrõhkkonnad, mis ise suunduvad kaugema kaarega põhjalaiuste suunas ja nende paksemad sajupilved Läänemere äärde ei põika ning saame tihedama sajuta läbi.

Laupäeval võib nõrka vihma sadada eelkõige Lääne- ja Loode-Eestis, õhtu poole ka kaugemal sisemaal. Lõõtsub edelatuul sisemaal iiliti kuni 12, rannikul 15 ning saartel ja Soome lahe ääres kuni 17 m/s. Õhutemperatuur tõuseb 5 kuni 10 kraadi.

Pühapäeval muutub idapoolne kõrgrõhuala veidi tugevamaks ja saju võimalus on väiksem, üksnes öösel võib üksikutes kohtades nõrka vihma tibutada. Edela- ja lõunatuul pisut nõrgeneb. Õhutemperatuur on öösel 3 kuni 7, päeval 6 kuni 9 kraadi.

Esmaspäev on keskpäevani suurema sajuta. Pärastlõunal jõuab Läänemerele madalrõhulohk ja Eesti lääneserva võib vihmapilvi jõuda, õhtul suureneb saju võimalus ka mandri sisealadel.  Õhutemperatuur on ikka plusspoolel - öösel on 2 kuni 7, päeval 6 kuni 9 kraadi.

Teisipäeva öösel kaugeneb madalrõhulohk Eesti kohalt itta ja viib kaasa sajupilved. Päevaks tugevneb kõrgrõhkkonna mõju, laiguti muutub taevas selgemaks ja ilm on enamasti sajuta. Õhutemperatuur on öösel 0 kuni +5, tuulele avatud rannikul kuni +8, päeval 4 kuni 8 kraadi.

Kolmapäev tuleb kõrgrõhkkonna mõjul enamasti sajuta, kuid võib pilvisemaks kujuneda. Õhutemperatuur langeb öösel -2 kuni 2 kraadini, tuulele avatud rannikul kuni 7, päeval on 3 kuni 7 kraadi.

Neljapäev tuleb kõrgrõhkkonna tiiva all suurema sajuta, vaid saartel on nõrga vihma võimalus. Õhutemperatuur langeb öösel selgema taeva korral 0 kuni -4, tuulele avatud rannikul 5 kraadi ümber, päeval on 0 kuni 3, saartel ja läänerannikul kuni 7 kraadi.

Reedel läheneb Läänemerelt madalrõhulohk. Kui see laisem ja aeglasem on, siis saame veel suurema sajuta läbi. Kiirema tegutsemise korral aga lükkab meile saju (põhiliselt vihm) ja tõstab lõunakaare tuule tugevaks. Õhutemperatuur võib öösel alla 0°C langeda, rannikul on kuni 5 kraadi, päeval tõenäoliselt tõuseb kuni 5 kraadi, saartel ja läänerannikul võib veel paar-kolm kraadi kõrgemale tõusta.

Jaga |
Saada sõbrale
Saada sõbrale
Sinu nimi: Sõbra nimi:
Sinu meiliaadress: Sõbra meiliaadress:
SAADA SÕBRALE
E-MAIL SAADETUD
Ilm linnades
Ilmajaam.ee Facebookis